İçişleri Bakanı Soylu’dan 6 muhalefet partisinin bildirisine ilişkin açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 6 muhalefet partisinin ortak bildirisine ilişkin, “6+1’li mutabakatlarını bile büyükelçiye gönderiyorlar. Birkaç …
POLİTİKA - 31 Mart 2022 13:06 A A

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 6 muhalefet partisinin ortak bildirisine ilişkin, “6+1’li mutabakatlarını bile büyükelçiye gönderiyorlar. Birkaç tanesi ifşa oldu diye başka bir büyükelçiye gönderiyorlar. Arkadaşlar bunun adı vatana ihanettir, bu kadar açık ve net. Ben ciddi bir şey söylüyorum. Kaç gündür de söylüyorum, söylemeye devam edeceğim” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, beraberinde İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ile birlikte Türkiye Belediyeler Birliği’nde düzenlenen Sivil Toplum İlişkiler Genel Müdürlüğü Hizmet İçi Eğitim Semineri’nin kapanışına katıldı. Törende konuşan Bakan Soylu, “Güvenlik eksenli, bir anlamda korumak eksenli bir konjonktürden geçiyoruz. İstikrarı korumak, güvenliği korumak, doğayı korumak gibi farklı kaygılar ve gayretler içinde bir dünya gündemini yaşıyoruz. Daha da önemlisi, güvenliğin ekosistemi etrafımızda giderek daha da büyüyor. Siyasi istikrarı korumak, ekonomik alanı etkiliyor; sosyal alandaki bir farklılığın üretebileceği çatışma siyasal istikrarı etkiliyor; terör göçü, uyuşturucu terörü, bir virüs salgını yani sağlık, tüm dünyadaki güvenlik dengelerini etkiliyor. Tıpkı bir ağaç ve sürekli büyüyen gölgesi gibi insan aslında sabit, ama güvenliğin alanı giderek büyüyor. Eskiden devletin ve görevli kurumların sadece polis eliyle asayişi, asker eliyle sınırları koruduğu bir dünya modelinden bugün algılarımızın bile dezenformasyonla yönlendirilmesine karşı bir güvenlik ihtiyacı hissediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Biz son 4 yıldır dünyada en çok uluslararası yardım yapan ülkeyiz”

Türkiye’nin 4 son yıldır dünyada en çok uluslararası yardım yapan ülke olduğunu belirten Soylu, “Bakın bugün sizler Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün parçasısınız. Bu genel müdürlük 2018 yılında kuruldu, önceden Dernekler Dairesi Başkanlığı’ydı. Peki bu toplumun sivil toplum anlayışı sadece bu kadar mı geriye gider? Elbette ki hayır. Selçuklu’nun inanılmaz kervansaray sisteminden, derbent teşkilatından tutun Osmanlı’da zirvesini bulan vakıf geleneğine, loncalardan Ahilik Teşkilatı’na kadar uzanan bir karakter var. Bu karakterin Batı’yla büyük bir farkı var. Eylül ayında Balıkesir’deki toplantıda ifade etmiştim. Batı’da sivil toplumun gelişme dinamiği daha çok bilhassa İkinci Dünya Savaşı’nın etkisiyle devletlere bağlanan umutların boşa çıkmasıydı. Bizde ise sivil toplumun motivasyon kaynağı, güçlü devlet geleneği içinde sivil topluma tanınan özgürlükçü ve demokratik bir alanın varlığıdır. Bu yüzden Osmanlı’daki loncalar, ayan, vakıf gibi yapılardan oluşan sivil toplum-devlet ilişkisi, modern dünyadaki sivil toplum-devlet ilişkisine oldukça benzer. Hem eskiye ait bu yapılar, hem de kendi kültürümüzden ve inancımızdan gelen ‘şura, istişare’ geleneği, bugünkü modern anlamda bir sivil toplum alanının zeminini hazırlamıştır. , bizim ithal ettiğimiz bir anlayış değildir. Elbette ki örgütlenme biçimleri açısından dönemsel olarak etkilendiğimiz, örnek aldığımız modeller olmuştur, iyi uygulama örnekleri olmuştur. Sonuçta kökeni 16. yüzyıla dayanan bir sahadan bahsediyoruz. Bu kadar uzun bir sürede mutlaka kültürler arasında bu alanda da etkileşimler ve örnek almalar olmuştur. Ancak sivil toplum alanı, buradaki özgürlük alanı ve bunu korumaya yönelik medeniyet aklı, kendi özümüzden gelmiştir, ithal değildir, bize ait anlayışları ve değerleri barındırır. Biz son 4 yıldır dünyada en çok uluslararası yardım yapan ülkeyiz” diye konuştu.

Avrupa’dan, Amerika’dan Türkiye’deki derneklere yardım edildiğini ifade eden Soylu, “Cinsiyetsizlik kavramı ortaya koymak, LGBT’cilik, FETÖ’cülük, kuytuculuk, PKK’cılık, DHKPC’cilik bunların büyük bir bölümü sivil toplum adı altında geliştirmektedir. Bunların her bir kökü dışarıdadır. Bu ülkenin birliğini bozmaya çalışan, değerlerini erozyona uğratmaya çalışanların kökü dışarıdadır. Bizim böyle zararlı alışkanlıklarımız yok. Hepsinin kökü dışarıdır. Adam Avrupa’dan, Amerika’dan, dünyanın birçok yerinden Türkiye’deki sözde derneklere yardım ediyor. Erkekle erkeğin ve kadınla kadının evlenmesini teşvik etmeye çalışıyor, ben bunu görmeyeyim. LGBT’çilik yapıyor, bunu görmeyeyim. Bizim sadece kamu görevimiz yok, biz insanız” açıklamasında bulundu.

Gezi olaylarının Türkiye’deki sivil toplumculuğun üzerinden istismar edildiğini söyleyen Soylu, “Amerika ve Avrupa bir takım yazarları desteklemek, hükümetin bir takım politikalarını eleştirmek, hükümetin bakanlarına hakaret edebilmek, toplumun bütün değerlerini alaşağı edebilmek için vakıflar üzerinden para yardımı yapacak, biz teslim olacağız. Bunların tamamı sivil toplumlar üzerinden gerçekleşiyor” dedi.

Bakan Soylu, 2022 yılı itibarıyla Türkiye’deki faal dernek sayısının 122 bin 98 olduğunu belirtti. Soylu, 2016 yılında bu rakamın 108 bin 217 olduğunu, bunun da yaklaşık yüzde 13’lük bir artışa karşılık geldiğini ifade etti.

“6+1’li mutabakatlarını bile büyükelçiye gönderiyorlar”

6 muhalefet partisinin ortak bildirisi hakkında Bakan Soylu, “6+1’li mutabakatlarını bile büyükelçiye gönderiyorlar. Birkaç tanesi ifşa oldu diye başka bir büyükelçiye gönderiyorlar. Arkadaşlar bunun adı vatana ihanettir, bu kadar açık ve net. Ben ciddi bir şey söylüyorum. Kaç gündür de söylüyorum, söylemeye devam edeceğim” diye konuştu.

STK ziyaretleri kapsamında 2019’dan bu yana toplam 5 bin 204 STK’yı ziyaret ettiklerinin bilgisini veren Soylu, şu ifadeleri kullandı:

“İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüklerimizin modern bir yapıya kavuşturulmasından eksikliklerinin giderilmesine, hizmet kalitesinin yükseltilmesinden sivil topluma yönelik hizmetlerin etkin ve verimli bir şekilde sunulabilmesi adına ‘konsept proje’ adıyla bir projemizi de inşallah hayata geçirmenin gayreti içindeyiz. Yeni nesil nüfus müdürlüğü konseptinde olduğu gibi bu proje kapsamında da il müdürlüklerimizin yeni bir tasarımla modern bir görünüme kavuşmasını planlıyoruz. 40 ilde bu projelerin uygulanması talimatını da arkadaşlarımızla birlikte verdik. Görev sahamıza giren her başlıkta olduğu gibi sivil toplum alanında da dijitalleşmeye dair kilit hamleler yaptık. Bunların da en başında halen 123 bin 485 aktif kullanıcısı bulunan DERBİS geliyor. DERBİS üzerinden diğer kamu kurum ve kuruluşları ile yapılan entegrasyon sayısı da şu an 18’e ulaştı. Artık derneklerin gelir tahsilinde kullanılan e-alındı belgesi, ayrıca e-faaliyet ve e-tüzük belgeleri fiziksel ortamın yanı sıra, DERBİS üzerinden de alınabiliyor. Vatandaşların herhangi bir derneğin üyesi olup olmadığını sorgulayabilmeleri, üye olduğu dernekten e-Devlet üzerinden üyeliğini sonlandırabilmelerine ilişkin “dernek üyeliği sorgulama ve sonlandırma” hizmetlerini de tamamladık. Bugüne kadar bu hizmet 3,8 milyon kez sorgulanmış ve bu hizmet kullanılarak 94 bin 363 kişi dernek üyeliğinden istifa etmiştir. Şunu söylemek isterim, bugün derneklerle, sivil toplumla ilgili iş ve işlemlerin yüzde 100’e yakını DERBİS üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. DERBİS ve e-Devlet üzerinden yardım toplama başvurusunda bulunmalarına yönelik e-yardım toplama, derneklere elektronik tebligat yapılabilmesine ilişkin e-tebligat, derneklerin tutmakla yükümlü oldukları defterleri DERBİS üzerinde tutabilmelerine imkân sağlanması amacıyla E-defter, UYAP entegrasyonu, siyasi partiler bilgi sistemi-PARBİS gibi birçok dijitalleşme projesini inşallah kısa bir süre içerisinde hayata geçirmeyi planlıyoruz. Önemle üzerinde durduğumuz bir diğer husus ve bu toplantının asıl konusu, elbette ki denetimlerdir. 15 Temmuz sonrasında ciddi bir denetim atağına kalktık. 2017 yılında denetlenen dernek sayımı 3 bin 682’ydi. Bir sonraki yıl bunu 5 bin 582 yaptık, bir sonraki yıl 2019’da 14 bin 639 olarak gerçekleşti, pandemi etkisiyle 10 bin 511 doğru bir azalış oldu. Sonrasında ise geçen yıl 17 bin 787’ye yükselterek bu ivmeyi devam ettirdik. Bu yıl da halen 5 bin 214 denetim gerçekleştirdik. İnşallah yılsonu hedefimiz de 25 bin sayısına ulaşmaktır.”

2016-2020 yılları arasında Türkiye’de kurulmuş 22 LGBTİ derneğine toplam 20 milyon 127 bin dolar yardım yapıldığı bilgisini veren Soylu, “2021 yılında herhalde 5 milyon dolar vardır. Toplam 25 milyon dolar LGBT derneklerini Batı deli gibi fonluyor. İdlib’te, Bangladeş’teki kamplarda gördüğüm sefilliği, dramı başka hiçbir yerde görmedim, günlerce etkisinde kaldım samimiyetle söylüyorum. Batılı ülkelerden oralara bu kadar sistemli, bu kadar kolay ve hızlı para bulabilmemiz mümkün değil. Sistemli diyorum çünkü bahsettiğim bu 25 milyon küsür dolar yardım, her yıl belli oranda artarak gelmiş. 2016 yılında yıllık 1.7 milyon dolar, 2019’da 5.3 milyon dolar, pandemi etkisiyle 2020’de düşmüş. Düşmüş hali 4.2 milyon dolar. Bu yıl 5 milyon dolar, hiç boş bırakmamışlar, hiç parasız bırakmamışlar. Bir başka kıyas daha yapayım; yurtdışından gelen yardımları, konularına göre ayırdığımızda, bir yanda 22 LGBTİ derneğine gelen 25 küsür milyon doları tutun. Şöyle bir tablo ifade etmek isterim. Yurtdışı yardım alınan 20 kategori içinde 4’üncü en büyük kategori, 84.6 milyon dolarla ‘hak ve savunuculuk dernekleri’ olarak görünüyor. 2018-2020 arasında toplam 1.5 milyon TL; 250 bin dolar, 200 bin euro ve 175 bin İngiliz sterlini dış yardım almış. Faaliyetleri arasında ne var biliyor musunuz? Erişim engeli kararı verilmiş internet sitesi içeriklerini, kendi sosyal medya hesaplarından erişime açmak. Yani aslında, sizin kamu düzeninizle, kanunlarınızla, kurumlarınızla, sizin kamu düzeninizde aldığınız kararları delmek, onları yok saymak. Şimdi insan ister istemez şunu sorguluyor, acaba bunlara gelen fonlara yardım mı demek lazım, yoksa stratejik yatırım mı? Biz bu stratejiye yabancı değiliz. PKK’yı yıllarca bu yöntemle beslediler. 15 Temmuz öncesinde, Batman’da, Şırnak’ta adı sanı duyulmamış, sadece bir yıllık mazisi olan derneklere Avrupa’dan milyon euroluk EFT’ler yaptılar. DHKP-C, aynı şekilde yıllardır Batı’nın bu yöntemle fonladığı bir yapıdır. Sivil toplum kuruluşu görünümündeki pek çok dernek üzerinden fonlanmıştır. Keza bugün birtakım dini yapıların güya radikal görüntü vererek sokak eylemleri yaparak, polisle ve devletle karşı karşıya gelerek, özgürlük savaşçısı kılığında toplumsal bir ayrışma oluşturmaya çalışması, yine sivil toplum alanını istismar etme stratejisinden beslenmektedir” dedi.

POLİTİKA - 13:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

POPÜLER HABERLER

 • 01
  Bursa’da infaz koruma memurlarını taşıyan otobüse saldırı
  Bursa’da Cezaevi İnfaz Koruma Memurları bulunan seyir hailndeki otobüse saldırı gerçekleştirildi. Bombalı saldırıda otobüs yanarken 1 kişi öldü 4 kişi de yaralandı. Bursa’da Minareli Çavuş Mahallesi’ndeki E Tipi Kapalı Cezaevi personeli ve İnfaz Koruma Memurları bulunan servis aracı Osmangazi ilçesi Yeni Karaman mevkisi yakınlarındaki akaryakıt istasyonuna yakınına döşenen el yapımı patlayıcı bombanın patlaması sonucunca yanmaya […]
 • 02
  Bursa’da cadde ortasında bıçaklı kavga
  Bursa’da Yıldırım ilçesi İncirli Caddesi üzerinde yaşanan olayda husumetli olduğu düşünülen kişiler arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşünce yumruklar konuştu ve bıçaklar çekildi. Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesine bağlı İncirli Caddesi’nde meydana gelen olayda edinilen bilgilere göre husumetli olan iki kişi yolda karşılaşınca sözlü olarak kavga etmeye başladılar. Sözlü kavga kısa süre içersinde yumrukların […]
 • 03
  Bursa’da kontrolden çıkan otomobil takla attı: 1 Ölü
  Bursa’da Kestel ilçesine bağlı Barakfakih Köyü yakınlarında yağmur sebebiyle kontrolden çıkan otomobil takla attı. Kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi de yaralandı. Bursa’nın Kestel ilçesi Barakfakih Mahallesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında yağmur sebebiyle sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil takla attı. Takla atan araç yol kenarında bulunan tarlalık alanda zor duran otomobilde bulunan Eren OK […]
 • 04
  Bursa’da kaza: Domuza vurmamak için canından oldu
  Bursa’da Karacabey ilçesinde yaşanan kazada önüne çıkan domuz sebebiyle kontrolden çıkan araç şarampole yuvarlandı. Kazada araç sürücüsü hayatını kaybetti. Bursa’nın Karacabey ilçesi Harmanlı Mahallesi yakınlarında saat 14.00 sıralarında meydana gelen trafik kazasında aracıyla seyir halinde olan 58 yaşındaki Zekeriya Karataş isimli vatandaşın önüne domuz çıktı. Önüne çıkan domuza vurmamak için manevra yapan sürücü aracın kontrolünü […]
 • 05
  Cuma Namazı’nda Bursa Ulu Camii Dolup Taştı
  Tüm islam aleminin Ramazan Bayramı öncesinde oruç tutuğu Ramazan Ayı’nın ilk Cuma Namazı sebebiyle 600 yıllık geçmişe sahip olan Bursa Ulu Camii dolup taştı. Yıldırım Bayezid Han’ın çıktığı Niğbolu Seferi dönüşünde verdiği emir ile 1396-1400 yılları arasında ”Evliyalar Şehri” olarak tanımlanan Bursa’da yaptırılan Ulu Cami aynı zamanda bir zaferin de nişanesi ve hat müzesi olarak […]
 • 06
  Bursa’da kumar oynayanlara Ramazan baskını
  Bursa’da iki farklı adreste içinde bulunduğumuz Ramazan ayında gece geç saatlere kadar kumar oynandığı ihbarı alan polis ekipleri adreslere baskın düzenledi. Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesine bağlı iki mahallede Ulu ve Bağlarbaşı Mahallesi mevkiinde bulunan işyerlerinde geç saatlere kadar kumar oynandığına dair aldıkları ihbarı değerlendiren Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri ihbarlarda belirtilen kahvehanelere baskın düzenlediler. Osmangazi ilçesine […]
 • 07
  Bursa’da oto galericiler sitesinde yangın çıktı
  Bursa’da İnegöl ilçesinde bulunan Oto Galericiler Sitesi içersinde yangın çıktı. Yangında bir köpeğin zehirlenerek öldüğü öğrenildi. Bursa’nın İnegöl ilçesinde Oto Galericiler Sitesi içersinde faaliyet gösteren bir 2. El Otomobil Galerisi işletmesinde saat 22.00 sıralarında yangın çıktı. Site içersinde faaliyet gösteren işletmenin bürosundan çıkan dumanları fark eden diğer esnaflar durumu İnegöl İtfaiye birimine ve 112 Acil […]
 • 08
  Tur minibüsüyle motosikletli trafik polisleri çarpıştı
  Bursa’nın en işlek caddelerinden olan Haşim İşcan Caddesi üzerinde kontrolsüz şerit değiştiren tur minibüsü ile motosikletli trafik polisleri çarpıştı. Kazada iki Trafik Polisi yaralandı. Bursa’da merkez Osmangazi ilçesi Haşim İşcan Caddesi üzerinde meydana gelen trafik kazasında edinilen bilgilere göre yolun en sağında seyir halinde olan tur minibüsü en sol şeride geçerek U Dönüşü yapmak istedi. […]
 • 09
  Mudanya’da kayalıklardan atlayarak intihar eden genç ölü bulundu
  Bursa’nın Mudanya ilçesinde yaşanan olayda ailesine intihar edeceğini söyleyerek evden ayrıldığı öğrenilen 33 yaşındaki genç deniz kenarında ölü olarak bulundu. Bursa’da Mudanya ilçesi sahil kenarında sabah saatlerinde bir erkek cesedi bulundu. Ailesine intihar edeceğini söyleyerek evden ayrıldığı öğrenilen 33 yaşındaki Mehmet Toprak isimli gencin babasının aramaları sonucunda bulunduğu bildirildi. Gencin cesedinin bulunması üzerine olay yerine […]
 • 10
  Bursa’da tamir ettiği çatıdan düşen şahıs yaralandı
  Bursa’da İnegöl ilçesinde meydana gelen olayda Yenice Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir mobilya fabrikasındaki deponun çatısından düşen usta ağır şekilde yaralandı. Bursa’nın İnegöl ilçesi kırsal Yenice Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir mobilya fabrikasında yaşanan olayda fabrikanın bahçesinde bulunan deponun çatısında tadilat yaparken saç kurma işlemi sırasında dengesini kaybeden 57 yaşındaki usta düşerek ağır yaralandı. […]

HAVA DURUMU

4 Temmuz 2022 PAZARTESİ
22°
 • SAL 31.8°
 • ÇAR °
 • PER °

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

VİDEO GALERİSİ

FOTOĞRAF GALERİSİ

ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Bursa’da infaz koruma memurlarını taşıyan otobüse saldırı
  Bursa’da Cezaevi İnfaz Koruma Memurları bulunan seyir hailndeki otobüse saldırı gerçekleştirildi. Bombalı saldırıda otobüs yanarken 1 kişi öldü 4 kişi de yaralandı. Bursa’da Minareli Çavuş Mahallesi’ndeki E Tipi Kapalı Cezaevi personeli ve İnfaz Koruma Memurları bulunan servis aracı Osmangazi ilçesi Yeni Karaman mevkisi yakınlarındaki akaryakıt istasyonuna yakınına döşenen el yapımı patlayıcı bombanın patlaması sonucunca yanmaya […]
 • 02
  Bursa’da cadde ortasında bıçaklı kavga
  Bursa’da Yıldırım ilçesi İncirli Caddesi üzerinde yaşanan olayda husumetli olduğu düşünülen kişiler arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşünce yumruklar konuştu ve bıçaklar çekildi. Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesine bağlı İncirli Caddesi’nde meydana gelen olayda edinilen bilgilere göre husumetli olan iki kişi yolda karşılaşınca sözlü olarak kavga etmeye başladılar. Sözlü kavga kısa süre içersinde yumrukların […]
 • 03
  Bursa’da kontrolden çıkan otomobil takla attı: 1 Ölü
  Bursa’da Kestel ilçesine bağlı Barakfakih Köyü yakınlarında yağmur sebebiyle kontrolden çıkan otomobil takla attı. Kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi de yaralandı. Bursa’nın Kestel ilçesi Barakfakih Mahallesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında yağmur sebebiyle sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil takla attı. Takla atan araç yol kenarında bulunan tarlalık alanda zor duran otomobilde bulunan Eren OK […]
 • 04
  Bursa’da kaza: Domuza vurmamak için canından oldu
  Bursa’da Karacabey ilçesinde yaşanan kazada önüne çıkan domuz sebebiyle kontrolden çıkan araç şarampole yuvarlandı. Kazada araç sürücüsü hayatını kaybetti. Bursa’nın Karacabey ilçesi Harmanlı Mahallesi yakınlarında saat 14.00 sıralarında meydana gelen trafik kazasında aracıyla seyir halinde olan 58 yaşındaki Zekeriya Karataş isimli vatandaşın önüne domuz çıktı. Önüne çıkan domuza vurmamak için manevra yapan sürücü aracın kontrolünü […]
 • 05
  Cuma Namazı’nda Bursa Ulu Camii Dolup Taştı
  Tüm islam aleminin Ramazan Bayramı öncesinde oruç tutuğu Ramazan Ayı’nın ilk Cuma Namazı sebebiyle 600 yıllık geçmişe sahip olan Bursa Ulu Camii dolup taştı. Yıldırım Bayezid Han’ın çıktığı Niğbolu Seferi dönüşünde verdiği emir ile 1396-1400 yılları arasında ”Evliyalar Şehri” olarak tanımlanan Bursa’da yaptırılan Ulu Cami aynı zamanda bir zaferin de nişanesi ve hat müzesi olarak […]
 • 06
  Bursa’da kumar oynayanlara Ramazan baskını
  Bursa’da iki farklı adreste içinde bulunduğumuz Ramazan ayında gece geç saatlere kadar kumar oynandığı ihbarı alan polis ekipleri adreslere baskın düzenledi. Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesine bağlı iki mahallede Ulu ve Bağlarbaşı Mahallesi mevkiinde bulunan işyerlerinde geç saatlere kadar kumar oynandığına dair aldıkları ihbarı değerlendiren Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri ihbarlarda belirtilen kahvehanelere baskın düzenlediler. Osmangazi ilçesine […]
 • 07
  Bursa’da oto galericiler sitesinde yangın çıktı
  Bursa’da İnegöl ilçesinde bulunan Oto Galericiler Sitesi içersinde yangın çıktı. Yangında bir köpeğin zehirlenerek öldüğü öğrenildi. Bursa’nın İnegöl ilçesinde Oto Galericiler Sitesi içersinde faaliyet gösteren bir 2. El Otomobil Galerisi işletmesinde saat 22.00 sıralarında yangın çıktı. Site içersinde faaliyet gösteren işletmenin bürosundan çıkan dumanları fark eden diğer esnaflar durumu İnegöl İtfaiye birimine ve 112 Acil […]
 • 08
  Tur minibüsüyle motosikletli trafik polisleri çarpıştı
  Bursa’nın en işlek caddelerinden olan Haşim İşcan Caddesi üzerinde kontrolsüz şerit değiştiren tur minibüsü ile motosikletli trafik polisleri çarpıştı. Kazada iki Trafik Polisi yaralandı. Bursa’da merkez Osmangazi ilçesi Haşim İşcan Caddesi üzerinde meydana gelen trafik kazasında edinilen bilgilere göre yolun en sağında seyir halinde olan tur minibüsü en sol şeride geçerek U Dönüşü yapmak istedi. […]
 • 09
  Mudanya’da kayalıklardan atlayarak intihar eden genç ölü bulundu
  Bursa’nın Mudanya ilçesinde yaşanan olayda ailesine intihar edeceğini söyleyerek evden ayrıldığı öğrenilen 33 yaşındaki genç deniz kenarında ölü olarak bulundu. Bursa’da Mudanya ilçesi sahil kenarında sabah saatlerinde bir erkek cesedi bulundu. Ailesine intihar edeceğini söyleyerek evden ayrıldığı öğrenilen 33 yaşındaki Mehmet Toprak isimli gencin babasının aramaları sonucunda bulunduğu bildirildi. Gencin cesedinin bulunması üzerine olay yerine […]
 • 10
  Bursa’da tamir ettiği çatıdan düşen şahıs yaralandı
  Bursa’da İnegöl ilçesinde meydana gelen olayda Yenice Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir mobilya fabrikasındaki deponun çatısından düşen usta ağır şekilde yaralandı. Bursa’nın İnegöl ilçesi kırsal Yenice Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir mobilya fabrikasında yaşanan olayda fabrikanın bahçesinde bulunan deponun çatısında tadilat yaparken saç kurma işlemi sırasında dengesini kaybeden 57 yaşındaki usta düşerek ağır yaralandı. […]

HAVA DURUMU

4 Temmuz 2022 PAZARTESİ
22°
 • SAL 31.8°
 • ÇAR °
 • PER °
BurHOST
Gazeteler
sanalbasin.com üyesidir